WOŚP 2024

28 stycznia już za tydzień, czyli finał kolejnej edycji Orkiestry WOŚP przed nami, gdy to najbardziej naiwna grupa społeczeństwa znowu wyskoczy z kasy, żeby ktoś inny mógł opłynąć w jeszcze większy majątek. Z tego względu nasila się też natrętne serduszkowe SPAMerskie atakowanie, przez wszelkich kolaborantów tego organizatora o bardzo wątpliwej powszechnej reputacji, często na siłę – osób, które to w ogóle nie interesuje i nie życzą sobie oglądać tych treści. Całkiem osobistą opinią o tym konkretnym człowieku nie będę się dzielił, bo to się nie nadaje do publicznej przestrzeni, same wulgaryzmy przychodzą na myśl, ale wskażę jednak na pewien irytujący aspekt dotykający NIE TYLKO mnie.


ORKIESTROWY NATRĘTNY SPAM

Poniżej załączę kilka bezpośrednich zrzutów ekranu, którymi ja zostałem osobiście wielokrotnie zaatakowany, jedynie na przełomie kilku ostatnich dni, kiedy to w końcu zbulwersowany postanowiłem się nad tą ich serduszkową sraczką ostatecznie pochylić.

Pomimo, że kompletnie nie jestem tymi usługami i produktami zainteresowany (nie obserwuję tych stron i nie zamierzam), jestem praktycznie „siłowo” zmuszany do ich oglądania, przez ich POSTY SPONSOROWANE. To przypomina trochę jakby karmienie niemowlaka czymś, na co kompletnie nie ma ochoty i mu nie smakuje, ale mimo wszystko ładują mu do ust łyżeczką w stylu: „ŻRYJ, K*RWA!”.
Dlatego zebrałem kilka przykładowych, reklam, którymi jestem zdegustowany nie tylko ja, ale też większość innych odbiorców.

i nie idzie się od tego gówna się opędzić..

Wiadomo też jak takie coś działa i że wywołuje odwrotny skutek. Stąd właśnie można zaobserwować na dołączonych obrazach głównie negatywną falę emocji ze sobą niosą – ocenioną negatywnymi reakcjami pod postami.
Przykład: jeżeli jakiś znajomy którego nie trawię i zwyczajnie nie lubię, poleca i zachwala np., na facebooku jakieś cudze usługi osoby trzeciej licząc, że ktoś z nich chętnie skorzysta dzięki temu poleceniu, to ja na pewno nim nie będę. Działa takie coś na mnie w sposób zupełnie odwrotny i z pewnością od tej pory będę myślał o tamtym usługodawcy/sprzedawcy wyłącznie niekorzystnie, a także będę omijał jego biznesik już z daleka.

WOŚP – Czyli kolejny raz pchanie ludziom na siłę czegoś, czego nie chcą i co ich nie interesuje! Wmawianie na siłę, że coś jest fajne.
Ostatnie lata pionierem w takim wciskaniu nam na siłę czego polskie społeczeństwo nie chce, jest rząd. Nagonka na obowiązkowe tolerowanie LGBTQRTVAGDHD+, wmawianie że płacenie karta jest fajne i jednoczesne wprowadzanie na siłę, wbrew powszechnemu oburzeniu ograniczeń płatności gotówkowych, nagonka na obowiązkowe noszenie jakichś śmiesznych materiałowych i plastikowch masek, dalej nagonka na Polaków, że mają się obowiązkowo troszczyć o obcy ukraiński naród i ich utrzymywać swoim kosztem. Długo by wymieniać.
Co jest z mentalnością ludzi w tym kraju? A może to ktoś spoza kraju sponsoruje, z inną do naszej tutejszej mentalności? Wmawianie nam, że coś jest fajne, a my mamy własne tradycje, przyzwyczajenia i preferencje. Strasznie wkurwiające się to wszystko robi.

Wracając do tematu. Nie ma nic głupszego od pośrednictwa. To zawsze bezmyślne napychanie kieszeni samemu pośrednikowi. Dealerzy samochodowi czy inne przedstawicielstwa i filie itp.
Swego czasu pracowałem na technicznym stanowisku w firmie docelowo zajmującej się pośrednictwem pracy (głównie wysyłanie za granicę). Przypominało to jakby męczące wybieranie najgłupszych osób z możliwych, które nie rozumiały jak ten mechanizm działa i że co najmniej jedna trzecia jego pensji oferowanej przez pracodawcę zabiera mu właśnie ta firma pośrednicząca. Czasem nawet więcej, a wówczas wmawiało mu się jako zalety zalety pracodawcy np. „darmowe zakwaterowanie” lub „darmowy przejazd” do pracy, za który de facto on sam sobie zapłacił, z tej części zabranej przez pośrednika kwoty.

Dlatego jak już coś robić, to obowiązkowo z pominięciem pośredników. Pomaganie tak, ale z głową – wpłacanie bezpośrednio, wprost do rodziców chorego dziecka, przynajmniej nikt nie zabierze im z tego 40%, żeby uszczknąć też coś dla siebie z tego pieniężnego tortu. W ten sposób szybciej pomożesz potrzebującemu. Darowizna prosto na szpital, a nie pośrednikowi dla naklejki z serduszkiem. Fenomen tego absurd przekracza ludzkie pojęcie.

W internecie można natknąć się na różne określenia Owsiaka i jego fundacji, że to cwaniak itp., a także wiele znacznie gorszych określeń, których jednak nie będę przytaczał – każdy z pewnością nie raz się z nimi spotkał osobiście.

Tutaj powodami i zarzutami są m.in. nietransparentna polityka rozliczeniowa Fundacji Owsiaka, a przecież to są pieniądze wpłacających więc wszystko powinno być czarno na białym i dla każdego stale do wglądu. Brak rozliczonych faktur, konkretne powiązania polityczne. Zarzuty, że „sprzęty orkiestry” nie należą do szpitali, tylko wciąż do Fundacji, a szpitalom są co najwyżej dzierżawione i w każdej chwili mogą zostać odebrane. To tylko kilka zarzutów na które można się natknąć. Tak więc z roku na rok darczyńcy (zmanipulowani lub nie) dokładają do coraz większego majątku rodzinki Owsiaków. Owsiakowi zarzuca się celowe przetrzymywanie pieniędzy z wpłat na kontach, no bo wiadomo że pieniądze tam procentują, zwłaszcza od tak gigantycznych kwot, im dłużej pozostają na koncie, tym większe zyski na odsetkach. Z Fundacjami Owsiaka i Orkiestrą od lat mocno jest z kolei zżyty, jak wszyscy wiemy, mBank…

Więcej o problemach i braku transparentności Orkiestry doszukacie się w internecie. Dużo o tym pisał np. Piotr Wielgucki.
Ale też bez problemu traficie na informacje w innych mediach: www.nczas.info/2024/01/04/kontrowersje-wokol-wosp-sommer-pyta-wprost-jurek-czemu-kisisz-600-milionow

Szczerze, automatycznie odbiera mi jakąkolwiek sympatię do takich firm, chęci korzystania z ich usług i mogą liczyć ode mnie jedynie na negatywne oceny, opinie i recenzje, gdzie tylko to możliwe.LOKALNE SPRAWY NA FACEBOOKU

www.facebook.com/LokalneSprawy

LOKALNE SPRAWY

http://www.lokalnesprawy.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona utrzymywana na stabilnych i szybkich serwerach SeoHost.pl
Strony internetowe - Gliwice