Wybory europarlamentarne

15 kwietnia – wczoraj KW KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość uroczyście przeprowadziła swoją konwencję inaugurującą kampanię do Parlamentu Europejskiego i wyborów w czerwcu (9.06.2024) .


KANDYDACI KONFEDERACJI DO EU

Fragmenty wystąpień kandydatów:

 • BARTOSZ BOCHEŃCZAK

Ursula von der Leyen miała rację – KONFEDERACJA jest zagrożeniem, ale dla szalonych pomysłów eurokratów, wariatów klimatycznych, tych którzy myślą w Brukseli, o tym jak odebrać nam radość życia, natomiast jedyne czego my chcemy – to CHCEMY ŻYĆ NORMALNIE!

 • KRZYSZTOF BOSAK

Nie ma żadnego powodu, żeby połączone siły narodowców, tradycjonalistów, konserwatywnych liberałów, wolnościowców, szanujących się obywateli, samodzielnie myślących profesorów, rolników, tych którzy walczyli z głupimi ograniczeniami lockdown’owymi, żeby cały ten nasz sojusz nie wziął pokaźnej liczby euromandatów z tych które są do rozdzielenia dla Polaków.
[…] My tam musimy mieć prawdziwych ideowców.
Nie może być tak, że prawica z innych państwa europejskich, uważa że główną i jedyną reprezentacją prawicowych Polaków jest PiS. To jest kompletne nieporozumienie.

 • SŁAWOMIR MENTZEN

Pod koniec lat 90 coś zaczęło się psuć. Unia Europejska niestety zaczęła się zmieniać. Przestali walczyć o to żeby można było się bogacić rozwijać, żeby była konkurencja, żeby lepsze firmy wygrywały ze słabszymi. Unia Europejska poszła w kierunku regulacji, biurokracji, protekcjonizmu oraz bardzo szaleńczej polityki klimatycznej, a także wspólnej waluty euro, która tak naprawdę nie jest korzystna dla wszystkich państw strefy euro.
Stajemy się skansenem – kulturalnym, gospodarczym oraz naukowym. Świat nam odjeżdża, a my stoimy w miejscu.
[…] Unia Europejska niestety się zwija. […] To, co wymyślili sobie europejscy biurokraci, to niestety jest powrót do biedy.

Chcą nam zakazać kupowania samochodów, ograniczyć nasze wyjazdy na wakacje. Chcą nawet, żebyśmy nie mogli naszymi samochodami wjeżdżać do naszych polskich miast. Ja nie rozumiem czemu jakiegoś niemca z Brukseli interesuje to, czy ja wjadę do stolicy Państwa Polskiego. Żaden niemiec nie powinien nam ograniczać wjazdu do Warszawy. Te czasy się skończyły prawie sto lat temu!

Chcemy też żyć bezpiecznie, mieć bezpieczne granice. Polska wkłada dużo wysiłku w to, żeby mieć bezpieczną granicę. Wszystkie państwa Unii Europejskiej są zobowiązane do tego, żeby pilnować swoich granic i nie dopuszczać do nielegalnej imigracji. I co robią państwa Unii Europejskiej? Otwierają swoje granice i wpuszczają miliony nielegalnych imigrantów. A następnie co chcą zrobić? Wyłudzić od nas pieniądze na utrzymanie tych imigrantów.
My z Unii Europejskiej mieliśmy dostawać pieniądze, dotacje, mieliśmy dostawać KPO, a nie transporty nielegalnych imigrantów, które potem mamy chyba w jakichś obozach przechowywać, znowu na polecenie niemców. To jest jakiś skandal.
Jak w bloku komuś rura pęknie, to on musi ją załatać, zalepić, a nie rozprowadzać wodę równomiernie po wszystkich sąsiadach.
Tak się nie da utrzymać dobrego sąsiedztwa.

 • ROMAN FRITZ

Trza nam się zerwać, szable chwytać, na koń wsiadać, DO BOJU! SZCZĘŚĆ BOŻE!

 • ANNA BRYŁKA

W sporze rolnym, transportowym, handlowym między Polską, a Ukrainą, Bruksela staje po stronie państwa, które NIE JEST w Unii Europejskiej i przeciwko Polsce, która jest w Unii Europejskiej. Oddaliśmy naszą suwerenność organizacji, która w kwestii spornej staje po stronie naszego adwersarza – tak nie może być!
I o tym będą te wybory – 9 czerwca będziemy decydować, czy wybierzemy młodość i dynamikę, czy bandę leśnych dziadków, których proponuje PiS, Platforma czy Lewica.

Tak pani Von der Leyen, ma pani rację – idziemy po panią i cieszymy się na to spotkanie. Proszę się już pakować.

 • KONRAD BERKOWICZ

Wchodziliśmy do Unii Europejskiej, która miała polegać na swobodnym podróżowaniu, wolnym handlu i solidarności we wspólnocie wolnych ojczyzn, tymczasem Unię Europejską przejęli, powiedzmy sobie to jasno i otwarcie – europejscy komuniści.
W rezultacie zamiast swobodnego podróżowania, mamy próbę zakazania nam latania samolotami, a nawet jeżdżenia normalnymi samochodami takimi, które już sobie kupiliśmy, albo takimi które są w zasięgu naszych portfeli.
Zamiast wolnego handlu mamy skomplikowane prawo, absurdalną biurokrację, zakazy, nakazy, dyrektywy i coraz liczniejsze unijne podatki.
Zamiast solidarności, mamy siłowe załatwianie interesów wiodących państw Unii Europejskiej, tych które w praktyce rządzą Unią Europejską, kosztem państw słabszych, zwłaszcza kosztem Polski.
Zamiast wolności, mamy ograniczenia.
Zamiast wolności słowa mamy narzucanie jedynej słusznej ideologii i cenzurowanie wszystkiego co jest niezgodne z poprawnością polityczną.

 • MARTA CZECH

Są równi i równiejsi – a my takiej Unii Europejskiej nie chcemy. Nie chcemy federalnego superpaństwa, w którym mamy coraz mniej do powiedzenia – totalitarnego, ponadnarodowego superpaństwa z obowiązującą, w zasadzie z przymusową opresyjną religią klimatyzmu. NIE!
CHCEMY POLSKIEJ POLSKI I CHCEMY SIĘ W POLSCE RZĄDZIĆ PO POLSKU.
Startujemy w tych wyborach po to, by temu eurokratyzmowi stawić czoła. Po to, by walczyć o silną Polskę, o nasz interes – o Polskę Piastów, a nie federastów!

 • STANISŁAW TYSZKA

Tylko my chcemy przywrócić w Europie NORMALNOŚĆ.
Idziemy do Parlamentu Europejskiego, by stać na straży normalności.
My chcemy, jako Konfederacja, Europy silnej siłą swoich obywateli, swoich przedsiębiorstw, poszczególnych narodów.
Chcemy SILNEJ POLSKI w silnej Europie.

 • KRYSTIAN KAMIŃSKI

Krystian zwrócił się do Pani Ursuli von der Leyen bezpośrednio w jej ojczystym języku:

Frau Von der Leyen,
Die Konfederacja ist nich das Grundproblem der europäischen union. Die Ignoranz und Sturheit der europäischen Eliten, das ist das Problem. Eure Klimapolitik, eurer europäischen gruner deal, die Sanierungspolitik die damit zusammenhängt, das ist das Problem!
Die Bauernproteste in Europa kommen doch nur Zustande, weil ihr diese Politik durchsetzen wollt.
Zudem eure Migrationspolitik, wo ihr hundert tausende, millionen illegale migranten na Europa lässt und nicht die Grenzen Europas schutz was ihr machen sollt.
Die Freihandelsabkommen mit der Ukraine, welche große Probleme fur die europäischen Bauern und fur ganz Europa darstellen.
Das ist eure linksliberale Politik mit der wir nichts zu tun haben wollen und welche wir die ganze Zeit bekämpfen, ab Juni auch im europäischen Parlament.
Und sie können sich sicher sein, dass wir unser Wort halten werden!

 • MARCIN SYPNIEWSKI

To Tusk i Morawiecki, ręka w rękę zgodzili się na te straszliwe, niepotrzebne unijne podatki. To przecież Morawiecki kiedy jeszcze był premierem, sam postulował 3 nowe unijne podatki – od śladu węglowego, od jednolitego rynku europejskiego i podatek cyfrowy. To były jego propozycje. To były propozycje PiSu. I dzisiaj kiedy PiS przebiera się za Konfederację, kiedy udaje że broni Polski w Europie, warto o tym pamiętać i warto o tym mówić, że oni wtedy oszukali, i to oni, między inni, zgotowali nam ten los. Zgodzili się na to, żeby wprowadzać unijne podatki. A to jest przecież chore. Podatki powinniśmy ustalać u nas w Polsce, a nie w Brukseli.
My nie chcemy Państawa Europejskiego, nie chcemy żadnych unijnych podatków. Już te nasze rządy wystarczająco nas łupią.

Chcemy płacić tylko naszym polskim pieniądzem. Polskim Złotym, który w tym roku, już nie długo, będzie obchodził swoje setne urodziny.
My, jako KONFEDERACJA, od zawsze i konsekwentnie sprzeciwiamy się wprowadzeniu w Polsce Euro.
Od zawsze bronimy naszej polskiej waluty i poza tym że bronimy polskiego złotego, bronimy też gotówki, która oznacza wolność.

 • DOBROMIR SOŚNIERZ

Autor filmu dokumentalnego o kulisach pracy w Europarlamencie: „Tam, gdzie rosną dyrektywy.”

Idziemy tam z dwóch najważniejszych powodów. Po pierwsze blokować, po drugie informować.
Idziemy blokować te wszystkie głupoty, które oni tam uchwalają pod naszą nieobecność póki co.
Nie jesteśmy jak inni, że idziemy tam załatwić coś dla jakiejś grupy interesu, że my chcemy tą Unię Europejską wykorzystać w inny sposób niż oni, ale tak żeby innym zaszkodzić, żeby jakąś branżę zbankrutować, a jakiejś innej pomóc, żeby wdrażać jakąś ideologię, żeby zmuszać do czegoś niemców, greków, portugalczyków. Nie! My chcemy żeby oni się od nas odczepili. Żeby nic nowego głupiego nie uchwalali, a jak się da, to żebyśmy rozmontowali te bzdury, które już zdążyli tam uchwalić. Bardzo proste i oczywiste zadanie.
Po drugie, żeby informować o tym co oni tam wyprawiają, bo wiele osób w ogóle nie interesuje się na co dzień tym, co dzieje się w Parlamencie Europejskim. I ta taka beztroska jest niezasłużona dla Parlamentu Europejskiego, bo tam naprawdę sporo prawa powstaje, które później wchodzi w życie u nas.

Chcemy teraz mieć tam zawodowców, którzy będą te wszystkie rzeczy śledzić na bieżąco i zintensyfikują nasze prace nad tym, żeby to wszystko na bieżąco wam wyświetlać – żeby Wam wszystko tłumaczyć co oni tam knują, na przyszłość, z wyprzedzeniem, żebyśmy byli w stanie to zablokować, bo co może tak naprawdę zablokować te zakusy eurokratów, jak widać? Protesty.
Jeśli poinformujemy na czas ludzi, co oni tam knują, to być może te protesty spowodują, że oni przestaną tak głupio knuć.

 • EWA ZAJĄCZKOWSKA-HERNIK

To będą historyczne wybory do Parlamentu Europejskiego, bo od tego kogo tam wyślemy, nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej, zależy czy uda nam się powstrzymać to całe wariactwo Von der Leyen i Timmermanns’a i innych urzędników, których tak naprawdę nigdy na oczy nie widzieliśmy, nie wiemy kim są, a to oni decydują o tym jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość i nasze życie w Unii Europejskiej.

Idąc do Europarlamentu, jednym z moich głównych zadań będzie powołanie międzynarodowej komisji śledczej do spraw walki z nielegalną imigracją.
Jednym z głównych problemów tej Unii Europejskiej jest właśnie nielegalna imigracja, jest zalew Unii Europejskiej nielegalnymi imigrantami.
Najwyższa pora zająć się tym problemem na poważnie, a ludzi odpowiedzialnych za przemycanie imigrantów na teren Unii Europejskiej i polityków, którzy rozszerzają parasol ochronny nad organizacjami przestępczymi, którzy właśnie sprowadzają tych imigrantów, należy wreszcie wsadzić do więzienia, bo tam jest ich miejsce, a nie w Parlamencie Europejskim i nie w Komisji Europejskiej.

Wybory europarlamentarne 2024 to ostatnia szansa, by Polska nie utraciła swojej tożsamości.
Zobacz co możesz zrobić, jak możesz pomóc, jak możemy razem temu zapobiec
www.lokalnesprawy.com.pl/eurowybory


Konfederacja - Wybory do parlamentu europejskiego 9 czerwca 2024
Konfederacja – Wybory do parlamentu europejskiego 9 czerwca 2024

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

www.facebook.com/LokalneSprawy

LOKALNE SPRAWY

http://www.lokalnesprawy.com.pl

One thought on “Wybory europarlamentarne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona utrzymywana na stabilnych i szybkich serwerach SeoHost.pl
Strony internetowe - Gliwice