Stop Immunitet

Od dawna podnosi się publicznie temat potrzeby zlikwidowania immunitetu urzędników państwowych (w tym politycy, sędziowie, prokuratorzy czy inni pracownicy administracji publicznej), gdyż prowadzi on do niesamowitych patologii w kraju (w którym twierdzi się kłamliwie, że każdy jest wobec prawa równy) – patologii tworzonych przez osoby które się nim zasłaniają, unikając w ten sposób odpowiedzialności karnej za swoje szkodliwe działanie. Kto to w ogóle mógł taki absurd wymyślić?? Tylko ktoś, kto ma wiele na sumieniu.
My o tej naglącej potrzebie mówimy i nagłaśniamy sprawę. Zniesienie immunitetów jest to jednak bardzo niewygodny temat dla polityków i innych, którzy właśnie z takiego przywileju korzystają i się mocno przyzwyczaili do jego zalet.


KACZYŃSKI O IMMUNITETACH

Aby przypodobać się wyborcom, PiS już nie raz sięgało po temat zniesienia immunitetów, jednak nigdy nie dociągnęli tematu do skutku.
Mieli 8 lat rządów absolutnych, większościowych – przegłosowywali sobie wszystkie ustawy które chcieli, a „ich własny” Prezydent Duda wszystko podbijał. Jednak finalnie nic w tej istotnej kwestii nie zdziałali. Standardowa zagrywka jedynie – wyciąganie gorącego tematu przed wyborami, dopiero gdy potrzebują głosów wyborców.

Polityczni przestępcy dalej zaśmiecają polską przestrzeń publiczną.

Platforma Oszustów oczywiście nawet nigdy by takiego tematu nie podniosła, bo przecież ukręcili by tym samym bicz na samych siebie.

Powołując się na słowa Kaczyńskiego – ich wizja zlikwidowania immunitetów także nie jest do końca taka oczywista, bo Jareczek mówi wprost jedynie o półśrodkach w stylu: znieślibyśmy immunitety, ale tylko trochę. Stwierdził on, że immunitet formalny można zlikwidować, a „immunitet materialny musi zostać zachowany, bo nie może być tak, że poseł odpowiada karnie za to jak głosuje, albo za to co mówi z mównicy”.

No wręcz przeciwnie panie niewysoki – taki immunitet powinien zostać przede wszystkim zniesiony, bo Wy zostajecie wybrani jako przedstawiciele całego narodu i powinniście właśnie być ich ustami. Tymczasem to, co tam nieraz pierdolicie z tej mównicy woła o pomstę do nieba i kompletnie nie odzwierciedla oczekiwań i interesu Polaków.

POLITYCY TO SĄ NASI PRACOWNICY!

Warto tutaj przytoczyć bieżące wydarzenia i głośne słowa, które wybrzmiały na dniach z ust Hołowni, o wgniataniu prezydenta sąsiedniego supermocarstwa Putina – w ziemię. Za wypowiadanie się takim tonem w imieniu wszystkich Polaków, taki debil szkodzący polskiemu narodowi już powinien być wtrącony do lochu, albo wystawiony do skonfrontowania się z oponentem twarzą w twarz.PAWEŁ KUKIZ

Wpis byłego muzyka ze wczoraj – 28.03.2024, na jego publicznym profilu społecznościowym.

Pisownia oryginalna:
” Chciałem wytrzymać bez Facebooka do Świąt. Ale patrzę na to wszystko i nie dałem rady… ZNIEŚĆ IMMUNITETY!!! WSZYSTKIM!!!! Grodzkiemu, Giertychowi czy Gawłowskiemu też. I mnie i Zandbergowi i Mentzenowi. WSZYSTKIM.
A przy okazji zerknijcie proszę na link. Trzeba zmienić ten chory ustrój. Tak jak to zrobiono w Islandii. Tak jak w Szwajcarii od dziesięcioleci. „

Paweł Kukiz o zniesieniu Immunitetów
Paweł Kukiz o zniesieniu Immunitetów

STOP immunitet

Czy to ponownie tylko czcze gadanie obrotnego polityka i nawijanie makaronu na uszy wyborcom? Takie rzeczy to my doskonale znamy – to codzienność w głównych partiach jak PiS i PO.

PROJEKT STOP IMMUNITET, oddolna inicjatywa – już funkcjonuje i każdy kto popiera taką inicjatywę, może się pod nią podpisać i zaangażować się w zbieranie jak najliczniejszej ilości podpisów rodaków.

Jeżeli komuś autentycznie zależy na osiągnięciu konkretnego celu, to działa intensywnie w tym kierunku i popiera wszystkie możliwe sposoby, by tego dokonać. W tym przypadku jestem praktycznie pewien, że Paweł Kukiz nie wspiera akcji, nie podpisał się pod nią też nikt z jego rodziny, środowiska, ani struktur w których działa czy znajomi i koledzy z branży muzycznej, za jego namową.

Ponadto okropnie kłuje w oczy, że Paweł nie wymienił w swoim wpisie ani Kaczyńskiego, ani Morawieckiego z PiS, ani Niedzielskiego, który też już powinien dawno – nie napiszę grzać więzienną pryczę – ale pod ścisłym nadzorem strażnika dysponującego bronią, pracować przy budowie autostrad czy duktów kolejowych na rzecz Polskiego społeczeństwa. Widać tutaj prawdziwość powiedzenia: „By odkryć, kto tobą rządzi, po prostu sprawdź, kogo nie wolno ci krytykować.”

Bardzo chciałbym zobaczyć Pawła jak zbiera podpisy pod tym projektem wśród swoich kolegów z partii, swojej koalicji i ogólnie z sejmu, a później jeszcze skonfrontować to z sejmowym głosowaniem, kto faktycznie zagłosuje ZA.

Więcej o inicjatywie STOPimmunitet: www.lokalnesprawy.com.pl/stop-immunitet

Zapoznaj się przyłącz! Zamiast tylko dywagować i patrzeć jak inni też się biernie przyglądają i prowadzą jałowe dyskusje, zacznijmy działać wspólnie!

STOP IMMUNITET - poprzyj inicjatywę, podpisz się i zbieraj podpisy innych
STOP IMMUNITET – poprzyj inicjatywę, podpisz się i zbieraj podpisy innych

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

LOKALNE SPRAWY

http://www.lokalnesprawy.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona utrzymywana na stabilnych i szybkich serwerach SeoHost.pl
Strony internetowe - Gliwice